Безвізовий режим має бути надано Україні негайно – Саріуш-Вольський

Безвізовий режим має бути наданий Україні якнайшвидше, без будь-яких затримок, у тому числі він не повинен бути прив’язаний до ще не розробленого механізму призупинки.

Такі тези містить попередній варіант доповіді депутата Європарламенту Яцека-Саріуша Вольського, яку у четвер, 7 липня, заслухає комітет Європарламенту з закордонних прав (AFET).

«Безвізовий режим повинен бути наданий Україні якнайшвидше та без будь-яких затримок, на знак визнання прогрессу, якого вона досягла на європейському шляху після протестів Євромайдану два роки тому, коли українська нація боролася за свій європейський вибір і європейські демократичні цінності», – сказано в доповіді.

Окремо в ній підкреслено, що рішення про надання «безвізу» не повинно «бути відкладено до запровадження механізму призупинки».

«Безвізовий режим має бути наданий Україні негайно, проте з умовою, що механізм призупинки буде запроваджено автоматично, як тільки його буде розроблено», – сказано в доповіді.

Крім того, Саріуш-Вольский додав, що необхідно запровадити моніторинговий механізм, який би гарантував продовження реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією та верховенства права, і нагадав про велике символічне значення безвізового режиму для України.

Також 7 липня AFET заслухає доповіді щодо Косова та Грузії.

Так, доповідач щодо Косово (Ульріке Луначек) наголошує, що Косово єдине на Західних Балканах досі не має безвізового режиму з ЄС, через що його мешканці почуваються «громадянами другого сорту». Таким чином, скасування віз дасть громадянам Косова «відчуття нормальності», вважає вона, а також стане стимулом для місцевої влади продовжувати необхідні реформи.

Доповідач щодо Грузії Андрейс Мамікінс, у свою чергу, наголосив, що лібералізація віз сприятиме контактам між людьми та посиленню зв’язків між ЄС і Грузією, а також підвищить її привабливість в очах мешканців окупованих регіонів Абхазія і Південна Осетія, сприяючи вирішенню конфлікту.

Усі три доповідачі пропонують Комітету з закордонних справ закликати профільний  Комітет з громадянських свобод , юстиції та внутрішніх справ рекомендувати Європейському парламенту розглянути в першому читанні і схвалити відповідні пропозиції Єврокомісії (щодо надання трьом країнам безвізового режиму).

Як відомо, позиція Комітету у закордонних справах в даному питанні є рекомендаційною.

Скачати повні тексти попередніх варіантів доповідей мовою оригіналу:

Щодо України

Щодо Косова

Щодо Грузії

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати