Border talks у Чернівцях

27-28 січня у Чернівцях відбудеться два публічні обговорення проблематики інтегрованого управління кордонами (ІУК) у регіональному контексті.

27 січня запрошуємо чернівецьких журналістів попити кави та поспілкуватися з експертами “Європи без бар’єрів” про найактуальніші проблеми кордону на Буковині, національну стратегію інтегрованого управління кордонами (ІУК) та її потенціал для вирішення проблем кордону.

Концепція ІУК передбачає багаторівневе і максимально широке залучення до вирішення проблем кордону всіх причетних. Це означає, що в суспільній дискусії та ухваленні рішень мають брати участь не тільки “традиційні” відповідальні за кордон Прикордонна та Митна служби, а й інші релевантні органи влади, у т.ч. місцевої. Важливою є і позиція ширшого кола учасників процесів на кордонах – бізнесу, громадських організацій, медіа, прикордонних громад.

Питання для обговорення

• Що таке українська Стратегія ІУК
• Які реформи та зміни відбулися на кордоні за останні роки
• Чого чекати від кордону у найближчій перспективі
• Українсько-румунські відносини в контексті кордону
• Роль місцевої влади в питанні розбудови та охорони кордону

Мовці:
Ірина Сушко, виконавча директорка “Європи без бар’єрів”, член урядової Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами (Більше про експерта)
Павло Кравчук, експерт “Європи без бар’єрів”, керівник проєкту “Багатокомпонентна громадська підтримка реформ у сфері інтегрованого управління кордонами” (Більше про експерта)

Для участі потрібна реєстрація – https://tinyurl.com/ydf5683v

****

28 січня запрошуємо до участі в публічній дискусії на тему: «Інтегроване управління кордонами (далі – ІУК) як інструмент для вирішення проблем кордону у Чернівецькій області».

Мета публічної дискусії – спільно проаналізувати можливості для вирішення проблем на рівні регіону і місцевих громад, створені завдяки впровадженню інтегрованого управління кордонами в Україні, яке спирається, зокрема, на два урядові документи – Стратегію ІУК до 2025 року та План заходів з її виконання на 2020-2022 роки.

Порядок денний

9:30 – 10:00 – Реєстрація та вітальна кава.

10:00-10:15 – Вітальне слово.
Ірина Сушко, виконавча директорка АЦ «Європа без бар’єрів»
Представник Чернівецької міської ради (tbc)
Представник Чернівецької обласної державної адміністрації (tbc)

10:15-10:30 – Частина І. Презентація «Що таке інтегроване управління кордонами (ІУК)».
• Стратегія Інтегрованого управління кордонами на 2020-2025 роки: головні переваги та досягнення.
• Допомога Європейського Союзу в розвитку та захисту українських кордонів.
Павло Кравчук, аналітичний центр «Європа без бар’єрів»

10:30-12:00 – Частина ІІ. Модерована дискусія «ІУК на Буковині».
• Головні проблеми кордону в Чернівецькій області.
• Не тільки прикордонники: хто причетний до питань кордону в Чернівецькій області?
• Потенціал Стратегії ІУК для вирішення проблем кордону в Чернівецькій області.

12:00 – Дружня кава.

До обговорення запрошені представники Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради, Чернівецької міської ради, Чернівецької районної ради, Державної прикордонної служби, Державної митної служби, Національної поліції, Державної служби автомобільних доріг, представників бізнесу, громадських організацій, академічного середовища.Для участі потрібна реєстрація: https://tinyurl.com/yxcz53db

Просимо учасників надати сертифікат вакцинації, сертифікат про одужання або свіжий негативний ПЛР-тест

Захід організовано в межах проєкту «Багатокомпонентна громадська підтримка реформ у сфері інтегрованого управління кордонами», який реалізує ГО «Європа без бар’єрів» у рамках проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD). Висловлені під час заходу думки є особистою позицією мовців і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи ICMPD.


01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати