Боротьба з контрабандою та комфортний перетин: як українці бачать ефективне управління кордонами

33% українців очікують, що після запровадження більш ефективного управління кордонами ефективнішою стане протидія контрабанді; також близько третини висловлюють сподівання, що перетин кордону стане комфортнішим, а бюрократичні процедури стануть зручнішими

Про це свідчать результати опитування, організованого аналітичним центром “Європа без бар’єрів” і проведеного у листопаді 2021 року.

Ще близько чверті сподіваються на більшу захищеність кордонів від організованої злочинності та зменшення черг. Очікувано більше на ці зміни очікують ті категорії громадян, які частіше подорожують (молоді та більш забезпечені люди).

Діаграма 1. Що має змінитися завдяки ефективному управлінню кордонами

При цьому лише 16% українців говорять, що чули про стратегію Інтегрованого управління кордонами (ІУК), яку впроваджує Україна. Близько 83% говорять, що не чули про неї. Однак якщо поставити уточнююче питання, що таке Стратегія ІУК, лише близько 34% від тих, хто чули про ІУК (5% від населення України), вважають, що мета ІУК полягає у ефективній співпраці органів влади у справах кордону, що фактично відповідає суті ІУК.

Діаграма 2. Чи чули ви про інтегроване управління кордонами?

Довідково. Інтегроване управління кордонами (ІУК) – це розроблена в ЄС концепція, яка застосовується в ЄС, Україні та деяких інших країнах. ІУК передбачає вдосконалення систем охорони, захисту та управління кордонами за рахунок налагодження ефективної взаємодії та співпраці на внутрішньовідомчому рівні, співпраці між різними відомствами в межах однієї країни, а також міжнародної співпраці.

В українському законодавстві ІУК – це “скоординована діяльність компетентних державних органів України та військових формувань, спрямована на створення та підтримання балансу між забезпеченням належного рівня прикордонної безпеки і збереженням відкритості державного кордону для законного транскордонного співробітництва, а також для осіб, які подорожують”.

Першу Концепцію ІУК в Україні було ухвалено в 2010 році. У 2019 році було ухвалено Стратегію з інтегрованого управління кордонами до 2025 року, яку впроваджує Україна зараз.

****

Дослідження проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 22 жовтня по 12 листопада 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Дослідження проведено на замовлення громадської організації «Європа без бар’єрів» у рамках проєкту “Багатокомпонентна громадська підтримка реформ, пов’язаних з інтегрованим управлінням кордонами”.

Опитування проводилося у всіх областях України, окрім окупованих територій АР Крим та окупованих районів Донецької та Луганської областей. Усього опитано 2003 респонденти, вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%.

Повний текст результатів опитування (PDF)

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати