ETIAS і статистика безвізу: прес-конференція 4 травня

У 2017 році кількість відмов у в’їзді до країн ЄС громадянам України зросла на 34%, склавши 37 117 відмов.

Про це розповіла аналітик ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька під час прес-конференції «Платний» безвіз?» в ІА Главком 4 травня.

«За даними FRONTEX, у 2017 році прикордонники країн ЄС відмовили у в’їзді 37 117 громадянам України, що на 34% більше, ніж аналогічний показник минулого року. Найбільш поширеною причиною відмови була неможливість підтвердити мету поїздки та умови перебування – це майже половина відмов», – розповіла вона.

За словами Кульчицької, друге місце серед причин відмови посіла «відсутність чинної візи чи дозволу на проживання», а третьою причиною стала відсутність коштів для перебування.

Окремо аналітик підкреслила, що хоча таке зростання викликає занепокоєння, але воно не є настільки значним, аби через нього в ЄС піднімали питання про призупинення безвізового режиму.

Нагадаємо, у травні 2017 року “Європа без бар’єрів” прогнозувала певне зростання відмов на кордоні та перевищення термінів перебування в ЄС після початку дії безвізового режиму.

Також Кульчицька розповіла про запровадження ЄС системи авторизації мандрівників ETIAS, підкресливши, що її запровадження не спричинить незручностей для абсолютної більшості громадян.

Вона підкреслила, що попри необхідність додаткових дій для авторизації, вона потребуватиме значно менше коштів і зусиль, аніж оформлення візи, вартість якого з урахуванням консульського збору, збору візового центру та дороги для мешканців регіонів, де немає консульств/візових центрів, могла сягати 100 євро. Також для авторизації не потрібно буде збирати пакет документів як для візи.

За її словами, дані мандрівників будуть автоматично звірятися з базами даних ЄС,  і в разі, якщо щодо них немає ніяких тривожних записів (порушення міграційного законодавства, злочини, інші ризики), підтвердження відбуватиметься автоматично протягом кількох хвилин. Якщо система «помітить» якісь «тривожні прапорці», аплікацію перевірятиме вручну співробітник системи протягом не більше ніж 4-х діб.


Попит на шенгенські візи впав удвічі – статистика


Статистика користування безвізовим режимом може бути заниженою

Кількість громадян, які скористалися безвізовим режимом (за даними Державної прикордонної служби), може бути нижчою від реальної.

Про це розповів комунікаційний менеджер ГО «Європа без бар’єрів» Павло Кравчук під час прес-конференції «Платний» безвіз?» в ІА Главком 4 травня.

«Це питання виникло, коли ЄС оприлюднив дані про видачу Шенгенських віз за 2017 рік, з яких випливало, що цього року було на 700 тисяч менше заявників на короткострокові шенгенські візи, ніж у 2016-му. Логічно було б припустити, що це люди, які поїхали в ЄС за безвізом, але за даними ДПСУ, у 2017 році ним скористалися трохи більше 400 тисяч громадян. Де тоді поділися ще 300 тисяч? Наша гіпотеза в тому, що система обліку не враховує громадян, які їдуть до ЄС за безвізом через треті країни – Білорусь, Росію, Молдову, Туреччину, західні Балкани тощо», – розповів він.

За його словами, це свідчить, що наявні дані про кількість громадян, які скористалися безвізом, є занижені, але дуже складно оцінити, наскільки.

Відеозапис прес-конференції

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати