Проект ETIAS: ЄС змінив суму платежу за авторизацію безвізових мандрівників

25 квітня Європейська Рада опублікувала на офіційному веб-сайті інформацію про затвердження пропозиції щодо створення «Європейської системи інформації про подорожі та авторизації» (ETIAS) для посилення контролю та перевірки громадян країн, які мають безвізовий режим. У порівнянні з попередньою версією, у проекті змінилася вартість обробки заявки на авторизацію, яка тепер складатиме 7 євро.

Згідно з повідомленням, громадяни країн, які не є членами ЄС, зможуть подорожувати без віз як і раніше, але до поїздки в Шенгенську зону їм доведеться подати заявку на «авторизацію» даних, обробка якої коштуватиме 7 євро. Авторизація буде дійсна протягом трьох років або до закінчення терміну  дії проїзного документа (закордонного паспорта).

Інформація, надана заявником, буде автоматично звірена з відповідними базами даних, на предмет наявності підстав для відмови у дозволі на проїзд.

“Не варто боятися нових правил. Це загальносвітова тенденція – достатньо згадати, що практично одночасно з ЄС схожі норми про попереднє повідомлення для громадян низки країн планує запровадити Україна. Крім того, не варто забувати, що це питання безпеки не тільки громадян ЄС, а й тих, хто туди подорожує, адже якщо система працюватиме ефективно, вона стане додатковим бар’єром для злочинців і терористів. Порівняння з візовим режимом не надто релевантні, оскільки ця система вимагатиме значно менше часу, зусиль і коштів для отримання авторизації, аніж отримання візи”, – Ірина Сушко, виконавчий директор “Європи без бар’єрів”.

У разі, якщо дані заповнені правильно і громадянин має відповідне право на «авторизацію», а також не становить загрози для Европейського Союзу, він отримає підтвердження. Очікується, що процедура триватиме не більше кількох хвилин чи навіть секунд.

В іншому разі, якщо є застереження від ETIAS, дані заявника будуть перевірені вручну протягом 4 діб (96 годин).


Попит на шенгенські візи впав удвічі – статистика


Перед в’їздом до Шенгенської зони ЄС, пасажир повинен, крім усіх необхідних документів, пред’явити чинну авторизацію. Але остаточне рішення про в’їзд все ж ухвалює працівник прикордонної служби.

Наступним етапом буде передання проекту до Європейського парламенту, а потім – до Ради ЄС для схвалення.

Пропозиція про створення системи ETIAS була оприлюднена Єврокомісією 16 листопада 2016 року. Деякі норми проекту час від часу змінюються. Наприклад, спершу в проекті закладали вартість авторизації 5 євро, а згодом підняли її до 10.


Безвіз не скасують. Як працюватимуть системи ETIAS і EES


Згідно з проектом Єврокомісії, реєстрація в системі буде обов’язковою для громадян усіх «безвізових» для ЄС країн: США, Канади, Австралії, Молдови, Грузії, України, а також інших приблизно 60-ти країн та територій.

Водночас у системі ETIAS не потрібно буде реєструватись:

  • власникам довгострокових віз,
  • учасникам місцевого прикордонного руху,
  • громадянам з дипломатичними паспортами,
  • членам екіпажу суден або літаків під час здійснення служби,
  • членам сім’ї громадян ЄС та громадян третіх країн, які користуються правом вільного пересування в ЄС та мають дійсну карту проживання,
  • особам яких визнано біженцями, особам без громадянства,
  • іншим особам, які проживають в ЄС та мають проїзний документ, виданий державою-членом ЄС.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати