Кабмін схвалив розроблений за участі ЄББ План заходів щодо спільного авіаційного простору з ЄС

Кабінет міністрів України 8 лютого прийняв розпорядження «Про затвердження Плану заходів з підготовки до запровадження спільного авіаційного простору України з Європейським Союзом і його державами-членами», розробленого за участі експертів ГО “Європа без бар’єрів” (ЄББ).

Про це повідомляє сайт Міністерства інфраструктури з посиланням на Міністра Володимира Омеляна.

За словами Міністра, розпорядження розроблено з метою виконання зобов’язань, взятих Україною в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами, а також парафованої Угоди про Спільний авіаційний простір.

Омелян наголосив, що затвердження та впровадження Плану заходів дасть змогу посилити взаємодію органів виконавчої влади України у сфері авіаційного транспорту з відповідними структурами Європейського Союзу (Європейська Комісія та Європейське Агентство з безпеки польотів (EASA), встановити прямий діалог у рамках створюваного відповідно до Угоди про САП Спільного Комітету, розпочати транспонування в національне законодавство відповідних вимог та стандартів авіаційного законодавства ЄС, прийняти ефективні авіаційні правила України в усіх сферах авіаційної діяльності та посилити вимоги у сфері безпеки польотів за технічної підтримки з боку ЄС.

Новий проект Плану заходів з підготовки до запровадження спільного авіаційного простору України з Європейським Союзом і його державами-членами було створено за безпосередньої участі експертів ГО “Європа без бар’єрів” у рамках діяльності створеної за ініціативи ЄББ Робочої групи з питань підписання та імплементації Угоди про САП.

В основу роботи над Планом лягла концепція, що імплементувати норми європейського законодавства у сфері цивільної авіації необхідно не чекаючи підписання Угоди про САП, яке наразі залишається заблокованим через суперечку Іспанії та Великобританії щодо статусу Гібралтару.

Під час другого засідання Робочої групи, яке відбулося 1 лютого, між “Європою без бар’єрів” і Міністерством інфраструктури було підписано Меморандум про співпрацю.

Корисні посилання:

План заходів з підготовки до запровадження спільного авіаційного простору України з ЄС

Звіт з круглого столу “Чи бути Україні в авіаційному просторі ЄС?”

Аналітичний звіт “Перспективи приєднання України до спільного авіаційного простору ЄС”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати