Кордон Україна-ЄС. Огляд новин за серпень 2021 року

Головні новини, пов’язані з кордоном Україна-ЄС, за період з 5 серпня по 2 вересня 2021 року

І. Правила перетину кордону

ЄС офіційно визнав українські COVIDсертифікати в “Дії”

19 серпня 2021 року Європейська Комісія фіналізувала процес взаємного визнання цифрових COVID-сертифікатів України та Європейського Союзу, ухваливши рішення про їхню технічну сумісність.

Україна стала однією з перших держав поза межами ЄС, які отримали схвалення ЄС на підключення до цифрової довірчої мережі, повідомляє МЗС.

У цифровому COVID-сертифікаті міститиметься інформація про щеплення від COVID-19, негативний результат тестування методом ПЛР або дані про одужання від хвороби.

Українські цифрові сертифікати вже приймають Латвія, Мальта, Чехія та Норвегія. Загалом, більшість країн ЄС можна відвідувати з туристичною метою за умови наявності сертифіката і/або тесту. На жаль, винятком є Польща.

Також кордони для вакцинованих (у т.ч. КоронаВак і Ковішилд) українців відкрила Фінляндія.

З однією дозою без карантину

Уряд дозволив в’їзд в Україну іноземцям, вакцинованим хоча б однією дозою, без необхідності проходити карантин.

Відповідні зміни Кабінет Міністрів прийняв на засіданні 18 серпня.

Іноземці звільняються від карантинної заборони на в’їзд в Україну за наявності іноземного COVID-сертифіката, якщо такий сертифікат підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених ВООЗ до переліку дозволених для використання.

Такий сертифікат має бути виданий уповноваженими органами держав ― членів ЄС або уповноваженими органами інших іноземних держав, з якими Україною укладено міжнародні договори про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Більше інформації, а також актуальні дані щодо переліку державного кордону та прибуття з тимчасово окупованих територій АР Крим та Луганської/Донецької областей – на сайті ДПСУ.

Заборона на в’їзд для авто на номерах невизнаного Придністров`я

Автомобілям з Придністровського регіону Молдови без узгоджених чи нейтральних номерів забороняється рух в Україну з 1 вересня.

За повідомленням «Української Правди», про це йдеться у заяві на сайті Державної прикордонної служби України.

Для транспортних засобів з Придністровського регіону Молдови з реєстраційними номерами невизнаної «ПНР» діятиме заборона руху через державний кордон для в’їзду в Україну та/або транзитного переміщення територією України.

Молдова і Україна планували заборонити виїзд за кордон автомобілів з символікою невизнаного Придністров’я з 1 січня 2020 року.

Потім, на прохання Кишинева, Київ переніс набуття чинності цього рішення на 1 квітня 2021 року, а після – на 1 вересня 2021 року.

ІІ. Міжнародна співпраця

Україна приєднається до групи Ради Європи для співпраці у сфері наркополітики

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив генсека Ради Європи про рішення України приєднатися з 2022 року до групи співпраці з боротьби зі зловживанням наркотиками (Групи Помпіду).

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на сайт Ради Європи.

Україна стане 42-м членом групи.

Під час зустрічі з виконавчим секретарем Групи Помпіду Денисом Хубером постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк зазначив, що участь українських експертів у роботі Групи сприятиме створенню та реалізації програм лікування залежностей, догляду та реабілітації людей з розладами, пов’язаними з вживанням психоактивних речовин, а також обміну інформацією про тенденції, пов’язані з незаконним обігом та вживанням наркотиків.

Відбулась українська частина Підкомітету з питань митного співробітництва Україна – ЄС

13 серпня відбулось засідання української частини Підкомітету з питань митного співробітництва Україна-ЄС з формування позиції Української сторони з питань для обговорення для участі у спільному засіданні Підкомітету.

Під час зустрічі сторони обговорили стан виконання домовленостей четвертого засідання Підкомітету та прогрес Держмитслужби у виконанні зобов’язань у митній сфері. Учасники також погодили спільну позицію перед проведенням п’ятого засідання Підкомітету з питань митного співробітництва Україна-ЄС.

Зокрема, сторони на засіданні відзначили значні досягнення у питанні оновлення Додатку 15 Угоди про асоціацію між  Україною та ЄС, сфері впровадження програми АЕО, питанні приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та початок національного тестування NCTS, кадрових заходах перевірки доброчесності та оновлення персоналу тощо.

Більше про учасників заходу та іншу детальну інформацію можна знайти на сайті Державної Митної Служби.

ІІІ. Новини агенцій

Мільярд гривень завдяки розмитненню авто на “єврономерах”

З 15.06.2021 по 27.08.2021 включно, завдяки спрощеному митному оформленню та оподаткуванню понад 28 тис. авто “на єврономерах”, до держбюджету перераховано понад 1 млрд грн, які буде спрямовано на боротьбу з COVID-19, зокрема на проведення вакцинації.

Більше – на сайті Держмитслужби.

IV. І наостанок

Бесарабський прорив: як поромна переправа змінила правила гри на кордоні

Рік тому, 10 серпня, в Одеській області запрацювала поромна переправа через Дунай “Орлівка – Ісакча”.

На перший погляд, цілком локальна подія. Однак насправді – явище національного масштабу, унікальне одразу з кількох точок зору.

Це перше повноцінне сполучення між Одеською областю та Румунією – тобто Європейським Союзом. Також це перший приклад успішного державно-приватного партнерства у розбудові й експлуатації пунктів пропуску і єдиний за останні 20 років збудований з нуля пункт пропуску на українській території.

Більше у статті експертів ЄББ для “Європравди”.

*****

Матеріал створено у рамках проєкту “Пошук оптимальних моделей управління кордонами для поліпшення роботи кордонів України з країнами ЄС” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” Висловлені думки не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду “Відродження”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати