Кордон Україна-ЄС. Огляд за вересень 2021

Головні новини, пов’язані з кордоном Україна-ЄС, за період з 1-го вересня по 3 жовтня 2021 року.

І. Правила перетину кордону

Польща дозволила “туристичний” в’їзд з України

З 9 вересня Польща дозволила в’їзд з України з будь-якою метою, у тому числі для туризму.

Для вільного в’їзду потрібно надати підтвердження щеплення однією з визнаних EMA вакцин (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca (Vaxzevria), Jonson&Jonson) або сертифікат про одужання від коронавірусу протягом останніх півроку.

В іншому разі потрібно пройти 10-денну самоізоляцію з можливістю виходу не раніше 7-го дня.

Польща була останньою країною ЄС, яка не дозволяла необов’язкові поїздки з України.

Україна дозволила транзит без тестів і самоізоляції

З 20 вересня іноземці, які перетинають територію України транзитом а мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин, звільняються від самоізоляції та, відповідно, встановлення додатка Вдома та проходження тестування в Україні.

Про це повідомляє ДПСУ.

“Інтерсіті” до Перемишля повернеться 10 жовтня

30 вересня завершився термін дії заборони польського уряду на транскордонне залізничне сполучення. З 10 жовтня вперше з початку пандемії буде відновлено рух поїздів “Інтерсіті+” з Києва до польського Перемишля (Пшемисль).

Квитки доступні для купівлі з 1 жовтня, повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Пандемічні правила перетину кордону з ЄС в одному місці

20 вересня на сайті НВ опубліковано зібраний експертами ЄББ матеріал про правила перетину кордону з 29 країнами ЄС і Шенгену (ЄС+).

Найбільше можливостей для подорожей в ЄС наразі дає вакцинація однією з визнаних Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) вакцин — Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna, Astra-Zeneca (Vaxzevria) або Jonson&Jonson. 30 країн ЄС+ визнають ці вакцини.

Щеплення індійським Covishield прямо називають серед визнаних підстав для в’їзду 16 країн — Австрія, Бельгія, Болгарія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Кіпр, Ліхтенштейн, Нідерланди, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Швейцарія. Південнокорейська SKBio прямо названа в правилах в’їзду лише восьми держав — це Болгарія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Кіпр, Нідерланди, Угорщина, Швеція. Для щеплених китайською CoronaVac відкриті принаймні 14 країн — Австрія, Болгарія, Греція, Естонія, Ісландія, Іспанія, Кіпр, Ліхтенштейн, Нідерланди, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Швеція, Швейцарія. Принаймні шість країн (Ісландія, Італія, Нідерланди, Словаччина, Словенія, Угорщина) приймають українські паперові свідоцтва про вакцинацію та принаймні 14 — цифрові сертифікати в Дії.

ІІ. Новини агенцій

Звільнено голову ДМС

Голову Державної міграційної служби України Максима Соколюка було звільнено з посади рішенням уряду 29 вересня.

Як уточнив представник Державної міграційної служби в коментарі Радіо Свобода, очільник ДМС написав заяву про звільнення за власним бажанням.

Обов’язки Голови ДМС тимчасово виконує Перша заступниця Голови Наталія Науменко.

Виїзне засідання комітету ВРУ з питань європейської інтеграції у Закарпатській області

15-16 вересня 2021 року відбулося виїзне засідання Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС за участі виконавчої директорки “Європи без бар’єрів” Ірини Сушко.

У перший день засідання Комітет Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу та Консультативна місія ЄС в Україні (КМЄС) відвідали 3 пункти пропуску з суміжними країнами.

Зокрема, пункти пропуску “Лужанка – Берегшурань” (на кордоні з Угорщиною),  “Ужгород – Вишнє Нємецьке” (на кордоні зі Словаччиною) та “Чоп – Захонь” (на кордоні з Угорщиною). Учасники делегації ознайомились з роботою митних підрозділів, що здійснюють контроль та митне оформлення пасажирів та вантажів у зазначених пунктах пропуску. Також було продемонстровано план реконструкції пунктів пропуску та відбулись обговорення можливостей для поліпшення митної інфраструктури.

Також обговорювали стан виконання Плану заходів на 2020-2022 роки щодо реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року, модернізацію інфраструктури пунктів пропуску, збільшення пропускної спроможності тощо.

Більше інформації про виїзне засідання – на сайті ДМС.

ІІІ. Міжнародна співпраця

Експертні очікування від саміту Україна-ЄС

12 жовтня відбудеться 23-й саміт Україна-ЄС. Група українських експертів сформувала очікування та рекомендації щодо порядку денного саміту та двосторонньої співпраці, зокрема щодо підписання Угоди про Спільний авіаційний простір та руху до спільного контролю на кордонах з ЄС.

Більше – у викладі Європейської правди, або в оригіналі документа українською та англійською мовами.

ДПСУ уклала угоду про співпрацю з Митною і прикордонною службою США

Державна прикордонна служба України та Митна і прикордонна служба США уклали Угоду між Урядами країн, яка націлена на посилення охорони кордонів та протидію тероризму.

Суттю Угоди є співробітництво щодо використання інформації про тих, хто подорожує.

Більше — на сайті ДПСУ.

Скандал навколо безвізу

До європейських медіа потрапили робочі матеріали ЄС, в яких деякі країни-члени висловлювали незадоволення порушеннями міграційного законодавства з боку “безвізових країн”.

Попри те, що це здійняло медійну хвилю побоювань за безвіз в Україні, підстав для занепокоєння наразі немає, що підтвердили як Європейський Союз, так і Україна.

Більше про те, чому скандал виник фактично на порожньому місці і не загрожує безвізовому режиму з ЄС – в аналізі “Європейської правди”.

У Польщі відбулася тристороння зустріч представників прикордонних служб України, Польщі та Словаччини

Захід відбувся у місті Соліна (Республіка Польща) в рамках проєкту ЄС щодо посилення співробітництва у сфері ідентифікації та повернення мігрантів. Під час проведення зустрічі було обговорено питання, які пов’язані із міграційним рухом та загрозами щодо неврегульованої міграції в країнах-учасницях зустрічі, а також обмін досвідом Сторін щодо ідентифікації іноземців.

Крім того, на зустрічі був підписаний Протокол, що підсумовує співробітництво Сторін за I півріччя 2021 року, а також кінцевий Протокол проведення спільного огляду українсько-польської ділянки державного кордону.

Більше інформації – на сайті ДПСУ.

5-те засідання Підкомітету з питань митного співробітництва Україна-ЄС

22 вересня відбулось засідання Підкомітету з питань митного співробітництва Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі, створеного відповідно до Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і його державами-членами з одного боку і Україною, з іншого боку.

Під час засідання було порушено питання обміну попередньою інформацією про товари і транспортні засоби, які переміщуються між Україною і державами-членами ЄС. Українська сторона висвітлила свій досвід інформаційного обміну з митними адміністраціями інших держав і навела переваги такої співпраці. Європейські колеги поділились планами про розробку пілотного проєкту обміном попередньою інформацією між ЄС та ще кількома третіми країнами, серед яких є і Україна. Наразі дискусії щодо запуску пілотного проєкту тривають в Європейській Комісії.

Більше інформації щодо результатів засідання Підкомітету – на сайті ДМСУ.

Фото: Укрзалізниця

*****

Матеріал створено у рамках проєкту “Пошук оптимальних моделей управління кордонами для поліпшення роботи кордонів України з країнами ЄС” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” Висловлені думки не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду “Відродження”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати