Круглий стіл “Візова політика України в контексті європейських цінностей, бізнесу і безпеки”

У Києві 1 жовтня відбувся круглий стіл «Візова політика України в контексті європейських цінностей, бізнесу і безпеки», організований «Європою без бар’єрів» у рамках проекту «Сприяння реалізації ефективної візової політики України».

Присутні представники аналітичних центрів, Міністерства закордонних справ, Міністерства розвитку економіки, Верховної Ради, Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби, туристичного й авіаційного бізнесу, науково-дослідницьких установ обговорили основні досягнення та проблеми української візової політики, результати проведеного «Європою без бар’єрів» дослідження візової політики та драфтову версію рекомендацій щодо вдосконалення політики.

Зараз із близько 200 держав і територій у світі 70 Україна відносить до «міграційного ризику», 52 – мають доступ до української електронної візи зі спрощеною процедурою, ще майже десять мають звичайний візовий режим і лише близько 70 – безвізовий в’їзд в Україну.

Присутні погодилися, що за останні кілька років в українській візовій політиці було запроваджено низку позитивних новацій, однак представники туристичного бізнесу все ще вважають процедури отримання віз складними і забюрократизованими. Особливі застереження стосуються двох ринків з величезним потенціалом – Китаю та Індію.

Також мовці звертали увагу на відсутність систематичного збору й аналізу даних щодо поїздок іноземців, що ускладнює формування відповідних політик, та нестачу кадрів і фінансування для повноцінної роботи консульських установ.

Захід організовано у рамках проекту “Сприяння реалізації ефективної візової політики України”, який виконується ГО «Європа без бар’єрів» під егідою Української Національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках  грантового компоненту проекту «Громадська синергія»

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати