Порівняння доступності медичних послуг в Україні та деяких країнах

Війна проти України спричинила одну з надзвичайних гуманітарних ситуацій у сфері переміщення в новітній історії. Понад чверть населення України  вимушено покинули свої домівки, шукаючи безпечніші місця на території України та за її межами. 

Значна частина населення України перетворилася або на внутрішньо переміщених осіб в Україні або на отримувачів тимчасового захисту кордоном.

Станом на середину січня 2023 року чисельність українців, зареєстрованих для тимчасового захисту, який надає право на проживання, доступ до ринку праці, медичних послуг і соціальної допомоги у країнах ЄС становить 4,9 млн осіб.

При цьому, на відміну від біженців з інших країн, більшість українських переселенців – переважно жінки з дітьми та люди похилого віку, які гостро потребують гарантованого доступу до медичної допомоги.  

Саме тому наявна система охорони здоров’я та доступність до неї є одним з вагомих факторів, який впливає на прийняття українцями рішення про вибір країни перебування.

Зважаючи на це, аналітичний центр «Європа Без Бар’єрів» дослідив доступність медичних послуг (доступ до лікарів, час витрачений на отримання медичних послуг, якість послуг, фінансова обтяжливість), як для внутрішньо переміщених українців, так і для громадян України, які нині перебувають в країнах ЄС – Польщі, Німеччині, Угорщині.

Іналітична записка “Порівняння доступності медичних послуг в Україні та деяких країнах” >>

Матеріал підготовлено в рамках проєкту ««Антикризове управління кордонами та підтримка українських мігрантів»» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати