Україні потрібний орган, що б формував і реалізовував комплексну та цілісну політику з питань взаємодії з діаспорою, – Ірина Сушко

В Україні має бути запроваджено чіткий механізм, який забезпечив би злагоджену координацію між українською владою в Україні та українською діаспорою у світі. Функцію ж реалізації цього механізму має бути покладено на один орган, наприклад, відповідне державне агентство.

На цьому наголосила виконавча директорка Аналітичного центру «Європа Без Бар’єрів» Ірина Сушко в ході семінару експертів з української діаспори, проведеного  Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі 9-10 лютого у Варшаві.

За її словами, нова генерація діаспори, яка вже скоро укоріниться в країнах перебування, вже готова допомагати українцям в Україні, як під час війни, так і після її завершення – у процесі відбудови. При цьому питання взаємодії з діаспорою нині розпорошені між різними відомствами та міністерствами, що через несистемність робить її малоефективною.

«Для злагодженої взаємодії України зі своєю діаспорою бракує єдиного органу, що фокусувався б на всіх аспектах співпраці з українцями закордоном. Адже лише у такий спосіб можливо сформувати комплексну та цілісну політику, що надала б взаємні переваги, як діаспорі, так і українському уряду», – наголосила вона.

Прес-офіс ГО «Європа Без Бар’єрів»

Матеріал підготовлено в рамках проєкту ««Антикризове управління кордонами та підтримка українських мігрантів»» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати