Україна є донором робочої сили для 4-5 країн

Щонайменше 5 країн ухвалили або планують ухвалити законодавство, спрямоване на залучення трудових ресурсів з України.

Про це розповіли під час прес-конференції 14 грудня експерти ГО «Європа без бар’єрів».

«Попит на українських працівників за кордоном зростає через демографічні та інші внутрішні проблеми у сусідніх країнах. Вони приваблюють українців не тільки вищою платнею, а й полегшенням процедур легалізації. Польща і Угорщина суттєво спростили умови працевлаштування українців, в Чехії – анонсовано відповідні зміни до законодавства. У Росії вже спростили процедуру отримання громадянства для українців і готують новації, що дозволять залучити на російський ринок праці ще більше наших співгромадян. Німеччина планує спростити працевлаштування, хоча офіційно не сказано, що це спрямовано на українців, але, найімовірніше, так і вийде. Тобто щонайменше чотири-п’ять країн провадять або планують політику з залучення українських працівників», – розповіла виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.

За її словами, це не нове явище, оскільки українці і раніше багато працювали в інших країнах, зокрема в ЄС.

«Ще в 2013 році українці посідали перше місце за кількістю нових  дозволів на роботу в ЄС. У 2017 році громадяни України мали найбільше дозволів на проживання в ЄС», – розповіла вона.

Експертка вважає, що для виправлення ситуації з втратою українських робочих кадрів потрібна активізація і координація зусиль державних органів в трьох напрямках. По-перше, це належне виконання закону «Про зовнішню трудову міграцію», спрямованого на спрощення повернення українських трудових мігрантів. По-друге, реалізація політики залучення та повернення нащадків емігрантів з діаспори. Третім є активізація політики залучення на український ринок праці громадян інших країн.

«Відповідні пріоритети, спрямовані на спрощення легального перебування в Україні іноземців, вже є частиною чинної з 2017 року Стратегії міграційної політики.  Однак, на жаль, поки що вони ще не працюють на практиці», – розповіла Сушко.

Захід організовано у рамках проекту “Громадська оцінка й адвокація змін до державної політики надання громадянства“, який виконується ГО «Європа без бар’єрів» під егідою Української Національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія»

Відеозапис прес-конференції

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати