Виступ президента ЄК Юнкера 2017: основні тези щодо міграції, кордонів і Шенгену

13 вересня 2017 року президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер виступив із традиційним зверненням перед Європарламентом (State of the Union Address 2017) Ми вибрали основні тези виступу, які стосуються питань свободи пересування в ЄС. Цитується за публікацією на сайті ЄК.

Міграція

Міграцію було названо серед п’яти пріоритетів

Цитата:

Міграція залишиться на наших радарах.

Ми зуміли взяти під контроль некеровані потоки мігрантів, які для багатьох були причиною великого занепокоєння. Ми зменшили нелегальні прибуття у Східному Середземномор’ї на 97% завдяки нашій угоді з Туреччиною. Цього літа ми зуміли отримати більше контролю над маршрутом у Центральному Середземномор’ї, і кількість мігрантів, які прибули цим шляхом у серпні впала на 81% порівняно з аналогічним місяцем минулого року.

Роблячи це, ми радикально скоротили кількість загиблих у Середземному морі. На жаль, близько 2500 людей все ж загинули цього року. Я ніколи не прийму того, що людей залишають гинути в морі.

Я не можу говорити про міграцію, не висловлюючи глибокої вдячності Італії за їхню невтомну і благородну працю. Цього літа Комісія знову тісно співпрацювала з Прем’єр-міністром Паоло Джентильйоні та його урядом, щоб покращити ситуацію, передусім тренуючи берегову варту Лівії. Ми продовжимо надавати суттєву операційну та фінансову підтримку Італії. Адже Італія рятує честь Європи у Середземному морі.

Ми також мусимо терміново покращити житлові умови мігрантів у Лівії. Я вражений нелюдськими умовами у центрах прийому та утримання. Європа має колективну відповідальність, і Комісія працюватиме спільно з ООН, щоб покласти край цій скандальній ситуації, яка більше не може так тривати.

Хоча я з сумом спостерігаю, що солідарність все ще не поширена рівною мірою серед усіх країн-членів ЄС, Європа як ціле продовжує демонструвати солідарність. Тільки минулого року, наші держави-члени переселили чи надали притулок понад 720 000 біженців – утричі більше, ніж Сполучені Штати, Канада та Австралія разом узяті. Європа, на противагу тому, що дехто каже, не фортеця і мусить ніколи нею не стати. Європа є і має залишатися континентом солідарності, де можуть знайти прихисток ті, хто тікають від переслідувань.

Я особливо пишаюся молодими європейцями, які на волонтерських засадах ведуть мовні курси для сирійських біженців або тисячами молодих людей, які служать у нашому новому Європейському Корпусі Солідарності. Вони вдихають життя в європейську солідарність. 

Зараз ми маємо подвоїти свої зусилля. До кінця місяця Комісія представить нові пропозиції з наголосом на поверненні, солідарністю з Африкою та відкритті легальних шляхів.

Щодо повернень: люди, які не мають права залишатися в Європі, мають бути повернуті до країн походження. Оскільки тільки 36% нерегулярних мігрантів повертаються, очевидно, що ми мусимо істотно пришвидшити свою роботу. Це єдиний шлях для Європи мати змогу виявляти солідарність з біженцями, які дійсно потребують захисту.

Солідарність не може бути винятково внутрішньоєвропейською. Ми мусимо також виявляти солідарність з Африкою. Африка – благородний і молодий континент, колиска людства. Наш Трастовий Фонд ЄС-Африка, який оперує сумою в 2,7 мільярда євро, створює робочі місця по всьому континенту. Бюджет ЄС вніс переважну частину цієї суми, але при цьому всі країни-члени разом внесли тільки 150 мільйонів євро. Фонд зараз близький до вичерпання. Ми знаємо про ризики браку фінансування – у 2015 році багато мігрантів попрямували до Європи після того, як Всесвітня Продовольча Програма ООН вичерпала свої запаси коштів.  Я закликаю всі країни-члени, щоб їхні слова не розходилися з їхніми справами, і не дозволити, що Африканський Трастовий Фонд спіткала така само доля.

Ми також працюватимемо над відкриттям легальних шляхів. Нерегулярна міграція припиниться тільки коли буде реальна альтернатива небезпечним подорожам. Ми близькі до переселення 22 000 біженців з Туреччини, Йорданії та Лівану, і я підтримую Верховного Комісара ООН Гранді в його заклику переселити ще 40 000 біженців з Лівії та навколишніх країн.

Водночас, легальна міграція є необхідністю для Європи як для старіючого континенту. Тому Комісія пропонує спростити кваліфікованим мігрантам шлях до Європи з Блакитною Картою.

Робота

Пропозиція, яка не пов’язана напряму з міграцією та свобою пересування, але може вплинути на ринок праці ЄС та трудову міграцію

Цитата:

У Союзі рівних не може бути працівників другого класу. Працівники повинні заробляти однакову платню за однакову роботу в одному й тому ж місці. Тому Комісія пропонує нові правила працевлаштування. Ми мусимо впевнитися, що правила ЄС щодо трудової мобільності встановлені чесним, простим і ефективним шляхом новим органом контролю та примусу. Здається абсурдним мати орган для контролю банківських стандартів, але не мати спільного органу контролю за ринком праці, який би забезпечував чесність на нашому єдиному ринку. Ми створимо такий орган.

Шенген

Цитата:

Якщо ми хочемо посилити захист наших зовнішніх кордонів, ми мусимо негайно відкрити Шенгенську зону вільного пересування для Болгарії та Румунії. Ми мусимо також дозволити Хорватії стати повноцінним членом Шенгену після виконання усіх критеріїв.

Кордони

Цитата:

Зараз ми захищаємо зовнішні кордони Європи ефективніше. Понад 1 700 співробітників нової Європейської берегової та прикордонної охорони зараз допомагають 100 000 прикордонників країн-членів у місцях на зразок Греції, Італії, Болгарії та Іспанії. Ми маємо спільні кордони, але країни-члени, які географічно перші на шляху не можуть бути залишені захищати ці кордони наодинці. Спільні кордони і спільний захист мають іти поряд.

Відео


Фото twitter.com/EP_President

Підписуйтеся на наш канал у Telegram

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати