“Європа без бар’єрів” оголошує про спеціальну відзнаку для конкурсантів “Новели по-українськи”

Громадська організація Європа без бар’єрів» оголошує про спеціальну відзнаку у рамках конкурсу “Новела по-українськи”-2018, який проводиться журналом “Країна”, і темою якого цього року став “безвіз”.

Право на свободу пересування належить до основоположних прав, визначених Загальною декларацією прав людини ООН і Європейською конвенцією з прав людини. Вільний рух осіб усередині країни і можливість її залишити та повернутися є одним з індикаторів рівня розвитку демократії, свободи та відкритості суспільства.

При цьому вже традиційно право на свободу пересування вступає в конфлікт з міркуваннями безпеки, якими обґрунтовують ті чи інші його обмеження.  Питання, де має завершуватися безпека, і починатися свобода, завжди залишається відкритим, і тому, можливо, особливо придатним для обговорення художніми засобами.

“Безвіз” як цьогорічна тема конкурсу “Новела по-українськи”, на нашу думку, не тільки відображає одну з останніх найбільш значущих подій в житті громадян України, а й дає простір поставити багато питань про право на вільний рух і його обмеження. Візова лібералізація з ЄС – це вільний рух чи ні? Чи не загрожує свободі фіксація біометричних даних органами влади (це зразок підпису, фото, відбитки пальців)? А як щодо прискіпливого прикордонного контролю з боку країн ЄС? Чи будь-якого прикордонного контролю? Чи не призведе трудова міграція з України до поглиблення демографічної кризи? Хто тоді заповнить наш ринок праці? Яку роль відіграють мігрантофобія і популізм? Які особисті історії постануть на тлі цих процесів? Бідність, яка не дозволяє подорожувати, – це обмеження права на вільний рух чи ні? Чи обмежує це право в Україні дискримінація за кольором шкіри, громадянством, статтю, сексуальною орієнтацією, вірою, віком, зовнішнім виглядом?

На ці теми написано тисячі сторінок різними мовами – від блогів до монографій, – але, можливо, саме письменник/ця має той інструмент для роботи з цими питаннями, якого немає у вчених, політиків, журналістів і аналітиків. Саме тому “Європа без бар’єрів” оголошує про спеціальну відзнаку у рамках конкурсу “Новела по-українськи”-2018 – Нагороду «Вільний рух» за ствердження фундаментального права на свободу пересування.

Відзнаку отримає той твір з-поміж фіналістів конкурсу, який найліпше, на думку сформованої “Європою без бар’єрів” комісії, відобразить проблематику взаємин між свободою пересування та безпекою, і нову ситуацію в Україні після набуття “безвізу”.

Результати будуть оголошені одночасно з оголошенням журі переможця конкурсу. Лауреат відзнаки отримає заохочувальний приз.

Нагадаємо, до участі в конкурсі приймаються неопубліковані раніше тексти українською мовою обсягом до 10 тисяч знаків (з пробілами). Жанр – новела.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

Довідка. «Європа без бар’єрів»  – громадська організація, місією якої є пошук ефективного балансу між свободою пересування та безпекою людини і держави. Від свого заснування у 2009 році, організація долучилася до розробки оновленої Угоди з ЄС про спрощення оформлення віз (2013), Плану дій з візової лібералізації Україна-ЄС (2010), проводила моніторинг виконання цього плану в Україні і захищала безвізовий режим у ЄС, провела кілька хвиль моніторингу візової політики ЄС, спонукавши багато європейських консульств переглянути свою роботу в бік пришвидшення та спрощення видання віз громадянам України.

Зараз ми працюємо над інформуванням громадян України про правила та переваги користування безвізовим режимом, загалом про подорожі до країн ЄС, а також над моніторингом і аналізом візових політик, політики управління кордонами, міграційної політики, зближення з ЄС у сфері цивільної авіації.


Підписуйтеся на наш канал у Telegram

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати