Європейський кордон: виклики і можливості для України

Що таке українсько-польський кордон і як це – жити біля нього? Аналітичний центр «Європа без бар’єрів» запрошує експертів з питань мобільності, міграції та управління кордонами обговорити останнє дослідження, підтримане Міжнародним фондом «Відродження» в рамках ініціативи «Безпечні й людяні кордони» .

Дослідження фокусується на двох спільнотах. Шегинівська громада розташована поруч із найстарішим та найбільш переповненим пропускним пунктом з єдиним на польському кордоні пішохідним переходом, а маленьке село Угринів –  лише за кілька сотень метрів від абсолютно нового пропускного пункту спільного контролю.

Кордон впливає на стиль життя людей, які тут живуть, і на їхній світогляд. Живучи між двома країнами, вони не належать повною мірою до жодної і належать до обох. Близькість кордону формує особливу етику, економіку і світосприйняття.

Водночас і сам кордон зазнає впливів і змін через економічні і соціальні процеси навколо, політичні рішення на центральному чи регіональному рівні,  взаємини між країнами. Угода про асоціацію, безвізовий режим, українсько-польська співпраця, трудова міграція, війна, інтегроване управління кордонами впливають на кордон, а змінюючись, кордон міняє тих, хто живе навколо.

Тож чим живе сьогоднішнє західне прикордоння? Які процеси впливають і будуть впливати на кордон України і ЄС у найближчі роки? Які проекти буде втілено вже найближчим часом і які масштабні зміни ще тільки чекають на втілення?

Про це та інше будуть говорити урядовці і експерти під час круглого столу «Європейський кордон: можливості і виклики для України», який відбудеться 25 жовтня в Києві, з 10 до 13:00 за адресою Воздвиженська, 60.

До участі запрошені представники державних органів – суб’єктів ІУК (Урядовий офіс координації європейської інтеграції, Державна прикордонна служба, Державна митна служба, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство інфраструктури, Міністерство фінансів), експерти, науковці, представники міжнародних організацій, посольств країн ЄС і Східного партнерства.

Оскільки кількість місць обмежена, для участі потрібна реєстрація (за посиланням )

Участь можлива тільки в разі письмового підтвердження реєстрації організаторами.

Матеріали до ознайомлення:

Жити біля кордону: громади Шегинь і Угринова

Стратегія інтегрованого управління кордонами до 2025 року

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати