Уряд затвердив розроблену за участі ЄББ Стратегію інтегрованого управління кордонами

24 липня на засіданні Кабміну було схвалено Національну стратегію інтегрованого управління кордонами до 2025 року, у розробці якої брали участь експерти “Європи без бар’єрів”. Про затвердження повідомив Урядовий портал.

Текст стратегії (doc)

Стратегія покликана ефективно імплементувати принципи інтегрованого управління кордонами, зокрема ті, які закріплені Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Наступним кроком має стати затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії. 

Розробкою Стратегії займалася очолювана Віце-прем’єркою Іванною Климпуш-Цинцадзе Міжвідомча робоча група, до складу якої увійшла виконавча директорка “Європи без бар’єрів” Ірина Сушко. Експерти ЄББ долучилися до розробки проекту Стратегії.

****

Стратегія містить національно адаптовані кращі європейські практики на основі європейських принципів інтегрованого управління кордонами за 11-ма напрямками та завданнями.

1) Охорона державного кордону, пропуск в установленому порядку через державний кордон осіб, транспортних засобів і вантажів, здійснення запобіжних заходів з протидії транскордонній злочинності.

2) Охорона суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

3) Аналіз ризиків з використанням спільної інтегрованої моделі аналізу ризиків держав-членів ЄС на національному та міжнародному рівнях.

4) Координація діяльності компетентних державних органів під час вжиття заходів з реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами.

5) Співробітництво компетентних державних органів із забезпечення безпеки і відкритості державного кордону та обміну інформацією.

6) Міжнародне співробітництво з компетентними органами іноземних держав, міжнародними організаціями та установами.

7) Оперативно-розшукова діяльність та досудове слідство з метою запобігання, виявлення, документування і розслідування транскордонних злочинів, протидії нелегальній міграції, торгівлі людьми тощо.

8) Реалізація та укладення (приєднання до) міжнародних договорів у сфері реадмісії, а також забезпечення взаємодії компетентних органів під час здійснення процедур реадмісії.

9) Облаштування державного кордону, створення суцільної зони спостереження на морській ділянці державного кордону, впровадження сучасних засобів здійснення контролю, спостереження та інформаційних технологій.

10) Впровадження механізму контролю якості виконання завдань інтегрованого управління кордонами з використанням європейських стандартів щодо його моніторингу та оцінки.

11) Ефективне використання ресурсів компетентними державними органами з реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами.

Дивіться також:

Жити біля кордону: громади Шегинь і Угринова

Українсько-польський кордон: довідник для журналістів

Міфи і факти про українську трудову міграцію до країн Вишеграду

Політика імміграції: аналіз процедур і законодавчі новели в Україні

Як забезпечити ефективне впровадження новацій у сфері управління кордонами?

Огляд стратегічних документів у сфері інтегрованого управління кордонами

Анатомія українського кордону. Незалежний моніторинговий звіт

Фото: Wikimedia, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати