Президент Росії оприлюднив неправдиві дані про безвізовий режим України з ЄС

Президент Росії Володимир Путін заявив, що загалом підтримує запровадження безвізового режиму з ЄС для України, однак вважає, що безвіз несе ризики нелегальної трудової міграції з України до ЄС.

Про це він сказав під час підсумкової щорічної конференції 23 грудня, повідомляє Українська правда.

“Виникає питання, чи збільшиться потік робочої сили з України до Європи. Звісно, збільшиться! У нас у Росії, лише за попередніми даними, працює 3 мільйони українців. І якщо в Європі буде відкрито безвізовий режим, і якщо там заробляють дещо більше — звісно, люди навіть із Росії спробують переміститися туди. Я вже не кажу про охочих переїхати туди з України працювати до Європи”.

“Якщо не буде дано права на роботу — тоді люди з України, які приїжджають працювати в Європу, будуть поставлені від початку в дуже принизливе становище: вони змушені будуть працювати нелегально — тобто вони будуть приїжджати, скажімо, на 3 місяці в рамках безвізового дозволу, потім виїжджати назад на Україну, відмічатися — й одразу їхати назад. Це означає, що вони будуть нелегально працювати, що вони не будуть соціально захищені й взагалі ніяк не будуть захищені”, — заявив Путін.

Чому це маніпуляція фактами

Безвізовий режим дійсно не дає права на роботу в ЄС— навіть у рамках дозволених 90 днів перебування.

Найсуттєвішим викривленням тут є те, що навіть якщо деякі українці захотіли б нелегально працювати в ЄС, то ніяк не змогли б робити цього за вказаною президентом Росії схемою, оскільки безвізовий режим — це право на перебування на території ЄС 90 днів протягом 180-денного періоду.

За таких умов неможливо “приїжджати на 3 місяці, потім виїжджати назад, відмічатися — й одразу їхати назад”. Таких подорожніх просто не пускатимуть на кордоні, доки не мине ще три місяці — і то за умови, що в ЄС не знатимуть про їх нелегальну трудову діяльність.

Натомість слова Путіна описують прийняту до посилення Росією міграційного законодавства практику українських заробітчан та інших “безвізових” іноземців, коли для подовження терміну перебування достатньо було виїжджати з Росії кожні 90 днів, щоб “відмітитися” й одразу потрапити назад.

З 1 січня 2014 року в Росії для безвізових категорій іноземців діє правило 90/180, таке саме, як і в ЄС чи Україні.

Слова Володимира Путіна — відверта маніпуляція, покликана спотворити уявлення слухачів про механізм дії безвізового режиму з ЄС, (можливо, створивши враження, що нелегально працювати в ЄС легко), а також створити надмірні побоювання щодо нелегальної трудової міграції з України.

Корисні посилання:

Міграційна безпекова карта України (2016)

Англомовна версія дослідження української міграції до країн Вишеграду

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати