З «безвізових» реформ на місцевому рівні найслабшим є блок «протидія дискримінації» – дослідження

Аналіз виконання на місцях законодавчих норм чотирьох блоків реформ, розпочатих у рамках руху до безвізового режиму, показав різноспрямовані тенденції, але найслабше імплементуються реформи у сфері «протидія дискримінації».

Про це розповіла під час круглого столу “Регіональний вимір проєвропейських реформ у сфері свободи пересування та протидії дискримінації” виконавча директорка ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.

«Ми аналізували виконання реформ у шести областях за чотирма напрямками: безпека документів, управління кордонами, управління міграцією, протидія дискримінації. Якщо за більшістю з них у всіх регіонах зафіксовано середній і подекуди високий рівень впровадження, то за напрямком «протидія дискримінації» зафіксовано переважно низький або середній рівень», – розповіла вона.

Як пояснила аналітик ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька, йдеться про виконання місцевими органами влади Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

«Всього було досліджено 12 індикаторів, таких як проведення заходів щодо підвищення обізнаності у сфері протидії дискримінації, подолання гендерних стереотипів, протидії гендерному насильству, торгівлі людьми та рабству, доступ громадян до засобів правового захисту від дискримінації, доступність державних і комунальних закладів для людей з інвалідністю; створення центрів надання допомоги постраждалим від гендерного насильства; організація роботи шкіл лідерства та шкіл підготовки у депутати місцевих рад для жінок, протидія дискримінації за ознакою за віком, гендером чи сексуальною орієнтацією», – розповіла вона.

За даними дослідження, найхарактернішими проблемами у реалізації Стратегії є недостатня обізнаність представників місцевої влади про завдання Плану дій з виконання Стратегії і про саме поняття дискримінації, та відсутність регіональних програм протидії дискримінації або відсутність фінансування для реалізації навіть наявних програм.

На круглому столі “Регіональний вимір проєвропейських реформ у сфері свободи пересування та протидії дискримінації”, який відбувся у Києві 28 листопада, обговорювали результати аудиту реформ у 6 регіонах України.

Група експертів із Києва та 6 областей проаналізували стан впровадження на місцях групи реформ, які зобов’язувалася виконати Україна для отримання безвізового режиму: доступність нових ідентифікаційних документів, стан управління кордонами та міграцією, політику притулку, протидію дискримінації.

Дослідження проводилося у липні-серпні 2017 року у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Херсонській областях шляхом направлення інформаційних запитів, моніторингу на місцях та інтерв’ю.

Аналітичний звіт

Аудит реформ: громадський аналіз змін у регіонах після візової лібералізації

Відеозапис


Підписуйтеся на наш канал у Telegram

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати