Кордони і трудова міграція: “Європа без бар’єрів” починає три нові проекти

У 2019 році “Європа без бар’єрів” почала роботу над трьома новими проектами у сферах управління кордонами та міграцією, що включатимуть масштабні дослідження, активну міжнародну співпрацю, адвокацію та роботу з медіа, зокрема, проведення двох конкурсів і одного воркшопу для журналістів.

1. Побудова безпечних і людяних кордонів через громадську оцінку польсько-українського кордону

Проект містить потужний дослідницький компонент і ставить собі за мету, можливо, вперше сформувати комплексне бачення проблематики українсько-польського кордону заради створення людяних умов для перетину кордону усіма категоріями мандрівників.

Одним з основних завдань проекту є визначити основні проблеми, пов’язані із державним кордоном між Україною та Польщею, на трьох рівнях:

(1) макрорівень – стан справ у міждержавному співробітництві, зокрема у відкритті нових пунктів пропуску і запровадженні процедури спільного контролю, а також стан справ співпраці між Україною та ЄС на рівні місцевих органів влади

(2) мезорівень – інфраструктура пунктів пропуску і під’їзних шляхів, автомобільного і автобусного сполучення, співпраця між місцевими органами влади, прикордонними і митними службами, а також міжнародними організаціями, історичне, соціально-економічне і культурне підґрунтя проблем прикордонних громад, зокрема таких, що лежать у площині історичних травм

(3) мікрорівень – процедури прикордонного контролю та можливі випадки неналежного врядування та проявів дискримінації щодо мандрівників і динаміка відносин всередині місцевих громад.


До теми: Анатомія українського кордону. Незалежний моніторинговий звіт


Також дослідження включатиме вивчення впливу транскордонної торгівлі на життя місцевих громад, впливу можливостей і викликів кордону на жінок і дітей, вплив на розвиток місцевих громад безвізового режиму та Угоди про Асоціацію з ЄС, оцінку новацій в управлінні кордонами в ЄС, і їх вплив на Україну.

Проект реалізуватиметься за підтримки Міжнародного фонду Відродження та у співпраці з польською Фундацією Стефана Баторія.

2. Популяризація фактоорієнтованого медійного висвітлення явища трудової міграції з України до країн Вишеградської четвірки

Проект спрямований на поширення у популярних засобах масової інформації детальних і аргументованих даних про нове трудове законодавство у країнах V4, методи легального працевлаштування, джерела статистичних даних та експертної інтерпретації.

Міжнародна команда дослідників з України, Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини створить довідник «Міфи та стереотипи про українську трудову міграцію до країн Вишеградської четвірки», що охопить медійний образ трудової міграції з України у ЗМІ 5 країн, аналіз найбільш поширених помилок і міфів, надасть джерела довірених даних для журналістів, державних службовців і публічних осіб, які мають намір публічно висловлюватися на тему трудової міграції.

Крім того, “Європа без бар’єрів” проведе конкурс на найкращий журналістський матеріал у кількох категоріях.

Проект виконуватиметься за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та у партнерстві з організаціями Наш вибір (Польща), Словацька асоціація зовнішньої політики (Словаччина), Рада інтеграції (Чехія), Угорське європейське товариство (Угорщина).

3. Кордон з людським обличчям. Поліпшення функціонування пунктів пропуску

Метою проекту є посилити вплив експертних осередків на ухвалення рішень щодо функціонування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, підвищити якість медійних публікацій на тему кордону та розвинути суспільний запит і зацікавленість у проблематиці функціонування пунктів пропуску.

У рамках проекту буде проведено два українсько-польські експертні семінари у Києві та Варшаві, створено аналітичний звіт «Кордон з людським обличчям», який аналізуватиме роботу пунктів пропуску у різних вимірах – пришвидшення перетину кордону, трансформація Малого прикордонного руху, вплив безвізу, функціонування пішохідних і залізничних пунктів пропуску тощо. Також польські та українські експерти спільно створять посібник для журналістів «Як писати про кордон» та буде проведено спільний польсько-український конкурс на найкращі матеріали на тему кордону.

Проект реалізується польським аналітичним центром Інститут Свободи у партнерстві з “Європою без бар’єрів” та за підтримки Програми РІТА («Зміни в регіоні»).


Фото: ГУ ДФС у Львівській області

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати