Кордон Україна-ЄС. Огляд новин за жовтень 2021 року

Головні новини, пов’язані з кордоном Україна-ЄС, за період з 4-го жовтня по 4-те листопада 2021 року

ПЕРЕТИН КОРДОНУ

Країни ЄС посилюють вимоги до в’їзду з України

Унаслідок поширення коронавірусу в Україні у жовтні країни ЄС поступово висувають жорсткіші вимоги до необов’язкових поїздок з України.

Мальта повністю закрила в’їзд для українських туристів.

Німеччина та Румунія запровадили карантин для невакцинованих туристів (10 і 14 днів відповідно).

Необов’зкові поїздки до Франції тепер можливі лише для вакцинованих однією з визнаних EMA вакцин (Johnson and Johnson, AstraZeneca, Moderna, Pfizer ).

Україну планують виключити з “білого списку” ЄС

Європейський Союз планує виключити Україну з “білого” списку безпечних країн, з території яких рекомендовано дозволяти необов’язкові поїздки, напркилад, туристичні.

Про це повідомив кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі Рікард Джозвяк.

Це вже не перший прогноз про майбутнє виключення України з цього списку, адже Україна вже давно не відповідає епідеміологічним критеріям ЄС.

У разі виключення частина країн ЄС посилить вимоги до в’їзду громадян України.

Знову курсують потяги “Київ-Варшава” та “Мукачево-Будапешт”

З 2 листопада відновлено курсування потяга “Мукачево-Будапешт” через Чоп та Загонь. Поїзд щоденно відправлятиметься з Мукачева о 12:30 і до Будапешта прибуватиме о 18:37. З Будапешта поїзд відправлятиметься о 7:23 і прибуватиме до Мукачева о 15:30. Придбати квитки можна лише в касах.

Пандемія внесла свої корективи. Першим рейсом до Угорщини поїхали 10 пасажирів, натомість назад не приїхав ніхто.

Також з 4 листопада поновив рух поїзд “Київ-Варшава”, який щодня відправлятиметься із центрального вокзалу Києва о 18:48 і прибуватиме до Варшави о 09:02. З Варшави поїзд відправлятиметься о 17:10 і прибуватиме до Києва об 11:00.

Ще раніше, 10 жовтня, почав курсувати “Інтерсіті” з Києва до Перемишля.

Обмеження руху на польському кордоні в ПП «Ягодин- Дорогуськ»

З 24 вересня рух на польському кордоні в пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” обмежено через ремонт.

Вони включають: реконструкцію дорожнього покриття для вантажних автомобілів у напрямку виїзду з Польщі, покриття пред КП у напрямку в’їзду для вантажних перевезень та будівництво приміщення фітосанітарної служби. 

Як повідомляє Асоціація міжнародних автомобільних перевізників, в середині жовтня на пункті пропуску не функціонували одні з автомобільних ваг на в’їзд до Польщі, а частина пункту пропуску була повністю закрита, через що утворилася велика черга на в’їзді до ПП.

Орієнтовна дата завершення робіт: грудень 2021.

Завершується термін спрощеного митного оформлення авто “на єврономерах”

ДМСУ нагадує, що скористатися спрощеним митним оформлення та оподаткуванням авто “на єврономерах” згідно із законами України №1402-ІХ та №1403-ІХ можна до 10 листопада 2021 року. 

Проте учасники бойових дій, які перебувають безпосередньо на території Операції Об’єднаних сил (ООС) більш як 90 днів з дня набрання чинності законів (з 15 травня 2021 року), можуть скористатися цими спрощеннями до 08 лютого 2022.

На 25 жовтня, згідно із зазначеними законами вже оформлено майже 60 тис. автівок “на єврономерах”.

До бюджету на цей день вже сплачено суму понад 2 млрд грн.

Більше деталей – на сайті ДМСУ.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Україна очолить стратегію ЄС для Дунайського регіону на 2022 рік

Як повідомляє “Європейська правда”, про це на брифінгу оголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Офіційна церемонія передачі головування від Словаччини до України має відбутися у Братиславі. Україна буде представлена делегацією на чолі з заступником міністра розвитку громад і територій, національним координатором Ігорем Корховим.

“Україна братиме участь у формуванні регіональної політики Євросоюзу на рівні держав-членів. Разом з головуванням у Дунайській комісії, це свідчить про утвердження нашої держави як європейського гравця в Центральній Європі”, – зазначив Дмитро Кулеба.

На Дунаї провели українсько-румунські навчання «Riverine – 2021»

ВМС Румунії та їх прикордонні катери спільно з ВМС України та кораблями й катерами Морської охорони Держприкордонслужби за час навчань пройшли Дунаєм понад 200 морських миль.

Єдиним з’єднанням та окремими тактичними групами відпрацьовано близько 30 практичних вправ.

Навіть перебуваючи в рамках сценарію навчань, прикордонники виконували завдання з контролю за цивільним судноплавством, здійснювали опитування суден, контроль за дотриманням прикордонного режиму та режиму державного кордону.

Більше інформації про навчання, а також відео-фото можна знайти на сайті ДПСУ.

Відбулась робоча зустріч керівництва Держмитслужби з Канцлером Міністерства фінансів Естонії

5 жовтня відбулась робоча зустріч заступника Голови Держмитслужби Владислава Суворова з Канцлером Міністерства фінансів Естонії Меріке Сакс. Під час зустрічі сторони обговорили українсько-естонське митне співробітництво, спрямоване на розвиток торговельно-економічних відносин між країнами та впровадження пілотного проєкту організації управління чергами автотранспорту перед міжнародними автомобільними пунктами пропуску «Електронна черга перетину кордону». 

Заступник Голови подякував естонській стороні за візит та повідомив, що між Держмитслужбою та естонською митною адміністрацією відбувається одна із найбільш результативних взаємодій серед європейських країн.

Владислав Суворов повідомив, що Держмитслужба вивчає найкращі практики з усього світу щодо спрощення перетину кордону. При цьому Держмитслужба повністю підтримує впровадження таких інструментів як електронні черги на кордоні. Разом з тим, роль митниці у впорядкуванні руху до пункту пропуску необхідно додатково аналізувати з урахуванням законодавства України.

Більше інформації – на сайті ДМСУ.

Європейські експерти відвідали Україну з метою оцінки ситуації у сфері інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту

Про це повідомляє Державна Міграційна Служба України.

З 4 по 8 жовтня 2021 року тривав візит експертів MIEUX+ (Migration EU eXpertise) до Києва у рамках першого етапу проекту з розробки Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на 2022-2025 рр. Експерти MIEUX+ ознайомилися з поточною правовою та інституційною ситуацією в сфері інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту в Україні, провівши зустрічі із працівниками зацікавлених відомств та організацій України.

За результатами візиту експертами буде розроблено рекомендації та проект Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на 2022-2025 рр.

ПУБЛІКАЦІЇ

Стаття про проєкт електронної черги на кордоні

Що таке електронна черга, навіщо вона потрібна, і які перспективи її запровадження в Україні — читайте у новій статті Павла Кравчука та Ірини Сушко для «Дзеркала тижня».

Права людини на кордоні

Аналіз проблематики дотримання прав людини під час перетину кордону на матеріалі кордонів країн Європейського Союзу, України та адміністративної межі/лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України.

У полі зору обмеження і виклики, з якими стикаються:

– громадяни України на кордонах ЄС;

– іноземці на кордонах України;

– громадяни України під часу перетину лінії розмежування та адмінмежі з тимчасово окупованими територіями України.

Прочитати можна тут.

Резюме дискусій про проблеми кордону

У лютому-вересні 2021 року «Європа без барʼєрів» провела понад 10 експертних дискусій, які стосувалися різних аспектів роботи українського кордону. Запрошуємо ознайомитися з короткими (1-2 сторінки) текстовими резюме цих обговорень.

Серед тем — Пункт пропуску Лубня-Волосате, Електронна черга, Перетин кордону на велосипеді, Права людини на кордоні, Поромна переправа Орлівка-Ісакча, Сміття на кордоні та інші.

Фото: Радіо Свобода

*****

Матеріал створено у рамках проєкту “Пошук оптимальних моделей управління кордонами для поліпшення роботи кордонів України з країнами ЄС” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” Висловлені думки не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду “Відродження”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати