ДОСЛІДЖЕННЯ

ЄББ самостійно і з партнерами здійснює якісні та кількісні соціологічні дослідження, аналіз законодавства, контент-аналіз медіа, розробляючи унікальні методологічні інструменти та поширюючи нові методики.

Візовий моніторинг

У 2008-2015 роках активісти «Європи без бар’єрів» здійснили 8 хвиль моніторингу візової практики країн-членів Європейського Союзу, яким було досягнуто таких цілей:

Завдяки цьому було вперше узагальнено всі суттєві елементи процедури отримання віз і сформовано рейтинги консульських служб країн-членів ЄС та Шенгенської зони. Також «Європа без бар’єрів» заповнила комунікаційну прогалину між консульствами та заявниками, працюючи в режимі «громадської приймальні».

Моніторинг виконання завдань Плану дій з візової лібералізації

ЄББ розроблено незалежну методологію моніторингу виконання завдань, передбачених Планом дій з візової лібералізації (ПДВЛ), який Україна отримала в 2010 році.

Представники організації готували та надавали незалежну оцінку прогресу України у візовій лібералізації в рамках регулярних засідань Місій ЄС, що визначали якість «домашніх завдань» Уряду та Парламенту в рамках відповідного Плану дій.

Продукти:

•             Незалежний моніторинг виконання Плану дій з візової лібералізації за 2010-2011 роки

•             Моніторинг виконання І фази ПДВЛ

•             Моніторинг виконання ІІ фази ПДВЛ

•             Підсумки моніторингу виконання ПДВЛ за 2010-2015 роки

•             Візуалізація прогресу України у виконанні ПДВЛ

Дослідження перетину кордону та регулятивних механізмів

У 2018 році ЄББ провела масштабне дослідження людського виміру перетину українського кордону, у рамках якого було опитано 2243 респонденти на 18 пішохідних і автомобільних пунктах пропуску (кордони України з Румунією, Словаччиною, Угорщиною, Польщею, Білоруссю та Росією), завдяки якому ми виявили та донесли до урядовців головні проблеми та перепони, з якими стикаються мандрівники на кордоні. Також було проаналізовано законодавчі акти, які регулюють функціонування та перетин кордону в Україні.

У 2019 році ЄББ спільно з польським аналітичним центром «Інститут Свободи» дослідила головні проблеми функціонування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Також у 2019 році ЄББ спільно з Фундацією Баторія (Польща) провели дослідження життя прикордонних громад.

 «Відкрите небо» (Спільний авіаційний простір з ЄС)

У 2015-2018 рр «Європа без бар’єрів» провела інформаційну кампанію на підтримку підписання Угоди про Спільний авіаційний простір, дослідила експертну думку щодо причин блокування Угоди з боку ЄС, та провела порівняльне дослідження імплементації нормативів ЄС у сфері цивільної авіації в Україні, Молдові та Грузії

Українська політика громадянства

У 2018-2019 роках “Європа без бар’єрів” провела дослідження українського законодавства у сфері надання громадянства України та дозволів на проживання іноземцям. Також ми дослідили відповідну практику, опитавши понад 30 іноземців, що мали досвід отримання громадянства та посвідок на проживання в Україні.

Міграційні процеси

У 2010-2019 роках “Європа без бар’єрів” досліджувала міграційні процеси між Україною та Іспанією, проводила аналіз інституційного потенціалу управління міграційними процесами в Україні, аналізувала вплив конфлікту на трудову міграцію з України та медійне висвітлення трудової міграції з України до країн Вишеградської четвірки.

Моніторинг реформ у регіонах

У 2017 році експерти “Європи без бар’єрів” розробили методологію моніторингу й аналізу імплементації реформ, передбачених Планом дій з візової лібералізації, на регіональному рівні та провели такий моніторинг у шести регіонах України.

Більше про результати наших досліджень можна дізнатися у розділах «Проекти» й «Аналітичні звіти»

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати